Najnowsze wpisy, strona 13


cze 10 2008 ”Gazeta Pomorska” uruchamia kolumnę...
Komentarze: 0

”Gazeta Pomorska” (Media Pomorskie) stworzyła na swoich łamach reporterską kolumnę ”Tu się żyje”. Będzie się ukazywała w poniedziałki we wszystkich siedmiu lokalnych mutacjach.

 

- Chcemy być jeszcze bliżej ludzi, poznawać ich codzienne problemy. Co tydzień nasi reporterzy odwiedzą wybrane osiedle czy wieś i będą rozmawiać z mieszkańcami – tłumaczy Andrzej Mielcarek, reaktor naczelny ”Gazety Pomorskiej”. Zdradza, że dziennikarze mieli początkowo opory, aby iść na pół dnia w teren i zagadywać ludzi. - Przyzwyczaili się do pracy przez telefon i mieli obawy, czy nie zostaną potraktowani jak akwizytorzy. Ludzie przyjęli ich jednak entuzjastycznie – mówi z satysfakcją Mielcarek.

Średnie rozpowszechnianie płatne razem ”Gazety Pomorskiej” w pierwszym kwartale br. wyniosło 84 297 egz. (dane ZKDP).

prasa 
cze 10 2008 Polska Gazeta Opolska na festiwalu piosenki...
Komentarze: 0

Polska Gazeta Opolska (Polskapresse) jest patronem prasowym 45 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W ramach patronatu w piątek (13 czerwca) w Polsce Gazecie Opolskiej ukaże się bezpłatny dodatek dotyczący festiwalu. Będzie on nosił nazwę Polska Gazeta Opolska Festiwalowa.
W dodatku znajdą się m.in. informacje o harmonogramie koncertów, historii festiwalu, ciekawostki dotyczące gwiazd piosenki, wywiady z Beatą Kozidrak, Marylą Rodowicz oraz Sewerynem Krajewskim. Opisane zostaną także plany remontu amfiteatru i utworzenia muzeum piosenki polskiej. Na łamach dodatku ukażą się również konkursy dla czytelników, w których do wygrania będą bilety na wszystkie koncerty festiwalu.
Dodatek będzie dystrybuowany w czasie trwania festiwalu na terenie amfiteatru opolskiego oraz jego okolic. Na rynku ustawione zostanie również stoisko firmowe Polski Gazety Opolskiej, w którym będzie można nabyć wydane przez Polskapresse kolekcje muzyczne.


Dodatek festiwalowy jest promowany w lokalnych rozgłośniach radiowych, telewizji regionalnej, portalu internetowym NaszeMiasto.pl.

cze 10 2008 Agora uruchamia Ściągnij.pl
Komentarze: 0

Rozbudowaną bazę darmowych i legalnych programów do ściągnięcia można znaleźć od dziś na Ściągnij.pl. Serwis daje też możliwość testowania różnorodnych rozwiązań oraz przedstawia rzetelne informacje o nowościach w świecie oprogramowania.



Użytkownicy Sciagnij.pl mają stały dostęp do codziennie aktualizowanej bazy programów. Na stronie znajdują się aplikacje wraz ze zdjęciami, dokładnymi opisami i danymi o wymaganiach sprzętowych, a każda z nich jest przypisana do odpowiedniej kategorii tematycznej. Szybka wyszukiwarka pozwala w ciągu kilku sekund odnaleźć odpowiednie narzędzia do pracy lub rozrywki. Serwis jest bardzo intuicyjny w obsłudze i nie wymaga doświadczenia w pobieraniu plików.

- Serwis Sciagnij.pl przeznaczony jest dla internautów, którzy wciąż nie wiedzą, że zamiast ściągać nielegalnie programy, można korzystać z ich bezpłatnych odpowiedników - począwszy od systemów operacyjnych aż po przeglądarki zdjęć czy edytory MP3 i narzędzia do nagrywania płyt CD/DVD. Liczymy też na to, że bardziej zaawansowani użytkownicy zaangażują się w tworzenie serwisu poprzez dodawanie własnych recenzji, zgłaszanie nowych programów i pomysłów na ulepszenie witryny - mówi Robert Ścisłowski, kierownik projektu Sciagnij.pl .

Serwis w ciągu najbliższych tygodni będzie uzupełniany o nowe funkcje i platformy systemowe, m.in. Linux, Mac OS, oprogramowanie dla urządzeń mobilnych oraz gry.

Serwis Ściągnij.pl dostępny jest pod adresem: www.sciagnij.pl

newsy 
cze 10 2008 "Lulu na moście" w Gazeta Café...
Komentarze: 0

ajbliższa debata z cyklu "Teatr w Gazeta Café", poświęcona premierze Teatru Dramatycznego "Lulu na moście", odbędzie się 3 czerwca.



Rozmowa z reżyserką spektaklu Agnieszką Glińską i aktorem grającym główną rolę - Marcinem Dorocińskim - rozpocznie się o godz. 20 w Gazeta Café, w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10. Dyskusję poprowadzi Remigiusz Grzela.

Spotkania "Teatr w Gazeta Café " odbywają się co miesiąc, począwszy od września 2007r. Cykl trwa przez cały sezon teatralny, do końca czerwca 2008 r. W dyskusjach z czytelnikami uczestniczą przedstawiciele Teatru Dramatycznego, Teatru Polonia, TR Warszawa, Teatru Na Woli, Teatru Powszechnego oraz Teatru Studio.

Uczestnicy spotkań otrzymują Karty Stołecznego Widza, które upoważniają do 15% zniżki na zakup biletów w teatrach biorących udział w projekcie.

Organizatorem akcji jest stołeczna redakcja "Gazety Wyborczej".

Patronami spotkań są Radio PiN i Instytut Teatralny.

Partnerzy akcji to: Teatr Dramatyczny, Teatr Na Woli, Teatr Polonia, Teatr Powszechny, TR Warszawa i Teatr Studio.

Cykl „Teatr w Gazeta Café" jest promowany w radiu (Radio PiN Warszawa, Radio Złote Przeboje), prasie („Gazeta Stołeczna”, warszawskie wydanie „Gazety Co Jest Grane”, „Metro”) oraz w internecie (Gazeta.pl/warszawa). Autorem kreacji kampanii jest dział promocji „Gazety Stołecznej", a media zaplanowało Radiowe Doradztwo Reklamowe Agory. Grafika i logo akcji - Przemek „Trust" Truściński.

prasa 
cze 10 2008 "Gazeta Wyborcza" nagrodziła Marka...
Komentarze: 0

Marek Krajewski, autor cyklu książek o przedwojennym Breslau, otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia. Nagrodę przyznaje redakcja wrocławskiej "Gazety Wyborczej".



W książkach o radcy kryminalnym Eberhardzie Mocku Krajewski opisuje realia przedwojennego Wrocławia. Seria zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą - kontrakty na ich wydanie podpisali już wydawcy z 17 krajów, m.in. Francji, Włoch czy Niemiec. "Śmierć w Breslau" miała w tym roku debiut w Wielkiej Brytanii, gdzie zyskała entuzjastyczne recenzje w największych tytułach.

Nagroda Ambasadora Wrocławia przyznawana jest przez "Gazetę" od dwóch lat ludziom, którzy swoją działalnością promują Wrocław poza granicami kraju. Laureatów wybiera kapituła, w skład której wchodzą m.in. prezydent miasta, wojewoda dolnośląski, marszałek województwa, przewodniczący sejmiku dolnośląskiego, rektorzy wyższych uczelni, szefowie organizacji samorządu gospodarczego oraz redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Wrocław".

Marek Krajewski odebrał nagrodę z rąk Jerzego Sawki oraz Jarosława Kurskiego podczas uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, którą swoim występem uświetniła Ewa Bem.